Sůl v bazénech
První možností, jak obohatit bazén mořskou solí Chlorito.cz, je vytvořit obdobu koupání v moři. Je to jedinečný způsob, jak nasát skrze pokožku cenné minerály i tehdy, nemáte-li k moři přístup, anebo se vám vůbec nechce tak daleko cestovat. Hodí se to zvláště dnes, kdy různá restriktivní opatření v souvislosti s koronavirem brzdí naše cestovatelské plány, a vadí nám omezování a kontroly na hranicích sousedních zemí či přímo v přímořských letoviscích. Kdo se tedy rozhodne mít malé soukromé moře doma, má možnost to udělat velmi snadno.
Uvědomte si však, že koncentrace soli v mořích je velmi vysoká, a že budete potřebovat kvalitní mořské soli poměrně dost, řekněme pro bazének o průměru čtyř metrů přibližně pět kilo. Sůl je však poměrně agresivní vůči kovovým materiálům a jejich korozi, měli byste tedy ve slané vodě mít ponořené pouze plasty nebo nerezovou ocel.
Druhou možností, kde se sůl využívá, jsou tzv. solinátory. Jsou to zařízení, která slaný vodní roztok rozkládají na jednotlivé ionty sodíku a chlóru a právě chlór je výborný desinfikátor. Je to tedy vlastně chlorování vody elektrolýzou, které je údajně šetrnější k pokožce, než chlorování pomocí tablet chlornanu sodného.
Sůl na chodníku a na silnici
Kromě toho, že si posolíte chléb s pomazánkou nebo polévku, se sůl běžně využívá jako posypový materiál. Dokáže totiž efektivně reagovat se sněhem a ledem a efektivně brzdit námrazu na silnicích a chodnících. Výhodou soli je, že je plně biologicky rozložitelná, ale musí se solit s ohledem na okolní rostliny, neboť přímý zásah soli na rostoucí květiny, keře a stromy je devastující. Každopádně malé množství soli na chodníku ve městě, kde splašková voda končí v kanalizaci a následně v úpravně vody, není tak agresivní vůči přírodě, pouze dokáže rozežírat karosérie vozidel a neblaze působit na koženou obuv.